Anaokulu Danışmanlığı

shapeshape
Anaokulu Danışmanlığı

Çocukların hayatlarında en önemli yere sahip olan ilk okul deneyimlerini yaşadıkları yer şüphesiz anaokullarıdır. Aynı zamanda erken müdahalenin gözlemlenip tespit edileceği yerde yine anaokullarıdır.

Bu nedenle gelişim takibinin, aile ve öğretmen rehberliğinin gerekliliği oldukça büyüktür. Anaokuluna devam eden çocuklar, onların aileleri ve öğretmenler için ayrı ayrı hizmet verilmektedir.

Çocuklar için, gelişim değerlendirme ihtiyaç görüldüğü takdirde dikkat testi veya zeka testleri uygulanmaktadır. Çocukların üstün ve desteklenmesi gereken alanlarını belirliyoruz. Aileleri ofisimize davet ederek çocuklarının gelişimleriyle alakalı bilgi vererek çocuğa uygun bir program hazırlıyoruz.

Aileler için, etkili anne baba olmaları çocuklarıyla uygun ortak bir dil geliştirmelerine konusunda yardımcı olmaktayız.

Öğretmenler için ise, sınıf yönetimi becerisi, ailelerle ve çocuklarla doğru ve yerinde bir iletişim kurmalarına yardımcı olmaktayız.

Anaokulları için, talep edildiği takdirde aile görüşmeleri, bireysel görüşmeler ve grup toplantılarıyla çocukları hakkında profesyonel görüşmeler yapmaktayız.