Özgeçmiş

shapeshape
Özgeçmiş

Lise eğitimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi üzerine yaptı. Lisans derecesini Okul Öncesi Eğitim alanında tamamlamış ve profesyonel iş yaşamı devam ederken Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık üzerine yüksek lisans derecesini aldı. Daha sonra ebeveyn ve çocuk iletişiminin sevgi, ilgi ve paylaşım çerçevesinde sürdürülmesinin çocuk gelişimi ve özgüveni üzerinde çok önemli bir yeri olduğuna inandığından, aile danışmanlığı alanındaki uzmanlığını da ilerletebilmek adına; Aile ve Toplum Eğitimi Danışmanlığı Derneği tarafından düzenlenen “Aile Danışmanlığı” programını 2012 yılında tamamladı.

Profesyonel iş yaşamına özel gereksinimli bireylerin, bireysel terapilerini yürüterek başladı. Ağırlıklı olarak bu alanda çalıştı. Daha sonra özel danışmanlık merkezlerinde özel gereksinimli çocuklar ve normal gelişim gösteren çocuklarda davranış problemleri ve ebeveyn danışmanlığı vb. konular üzerine çalıştı. Çocuklara bireysel terapi uygularken aynı zamanda bu sürece çocukların ailelerini de dahil ederek, hem rehabilitasyon hem de danışmanlık merkezlerinde ailelere verdiği eğitimlerle özel çocukların yaşamlarını ailelerine en az bağımlı şekilde sürdürmelerini sağlayan projeleri yönetti. Aynı zamanda özel eğitim kurumlarına ve işkurun düzenlediği eğitimlerde personel yetiştirme programlarında da eğitimci olarak görev yaptı.

Gelişim Geriliği, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar, Öğrenme Güçlüğü, DEHB, Davranış Değiştirme Metodları, Okul Öncesi Çocukların Eğitim Yöntemleri Okul öncesi çocuklarda uyum problemleri, gelişim evrelerini ket vuran tüm davranış problemleri (parmak emme, alt ıslatma, yeme bozukluğu vb) fobiler, duygu durum bozuklukları, çocuk-ergen özgüven destekleyici çalışmalar yine çocuk- ergen ebeveyn ilişkisel problemler ve diğer ebeveyn danışmanlığı özellikle ilgilendiği alanlardır.

Hâlihazırda çalışmalarını ve projelerini özel bir merkezde geniş bir çerçevede sürdürüyor. Eş zamanlı olarak Hürriyet Gazetesinin yazarıdır. Bunun yanında çeşitli gazete ve dergilerde, ayrıca kendi web sayfasında yazıları yayınlanıyor, yazılarında normal gelişim gösteren çocukların ve ebeveynlerinin ağırlıklı olarak ne tip sorunlarla karşılaşabileceğini ve bu tür sorunlarla nasıl mücadele etmeleri gerektiği konusunda bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor. Amacının, çocukların sevgi dolu ve dengeli bir aile ortamında yetişmesinin temel öncelik olduğu konusunda ebeveynlerin farkındalığını artırmak, tüm çocukların özgüveni yüksek ailelerine en az bağımlı bireyler olacak şekilde yaşayabilmesini sağlamak ve dokunduğu her aileye aktarabilmek olduğunu söylüyor. Öğrenmenin yaşamın bir parçası olduğunu düşünüyor ve alanıyla ilgili tüm gelişmeleri merakla takip ediyor. Ayrıca kişisel gelişim ve NLP gibi alanları da kendi uzmanlığını daha üst seviyeye taşımak adına kullanmak için çalışmalarına devam ediyor.

Çocuğunuzun geleceği sorunlarına nasıl yaklaştığınıza bağlı.

Ücretsiz gelişim değerlendirmesi için hemen iletişime geçin.

İletişime Geç